34. Uluslararası Cumhuriyet Kupası Güreş Turnuvası Sancaktepe'de başlıyor

34. Uluslararası Cumhuriyet Kupası Güreş Turnuvası Sancaktepe'de başlıyor
Sancaktepe Belediyesi ve İl Gençlik Spor Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenecek olan, 34.Uluslararası Cumhuriyet Kupası Gençler Serbest ve Grekoromen Güreş Turnuvası Basın açıklamasını, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ile İstanbul Gençlik Spor İl Müdürü Cemil Boz ile birlikte gerçekleştirildi24.10.2018 15:3934. Uluslararası Cumhuriyet Kupası Gençler Serbest ve Grekoromen Güreş Turnuvası 26-28 Ekim tarihlerinde İstanbul'da yapılacak.

50. Yıl Burhan Felek Spor Salonu'nda düzenlenecek turnuvaya Türkiye'nin yanı sıra Rusya, Kazakistan, Bulgaristan, Makedonya, Gürcistan, Romanya, Azerbaycan, Özbekistan, Norveç, Moldova, Sırbistan, Ukrayna ve Tacikistan'dan yaklaşık 150 sporcu katılacak.

Turnuvanın basın toplantısı Sancaktepe'de bir restoranda gerçekleşti. Toplantıda, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem'in yanı sıra davetliler yer aldı.

Bir geleneği yaşatmaya çalıştıklarını belirten Boz, "34 yıllık geleneğin devam etmesini sağlayan Sancaktepe Belediyesi yöneticilerine ve Başkan İsmail Erdem'e spora verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bu geleneğin çok güzel bir noktaya gelmesi için de uğraşıyoruz. Yeni Hamza'ların, Rıza'ların, Taha'ların çıkmasına sebep olacak bu organizasyonun yaşatılmasına gayret ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Sporun altyapısına ve tesisleşmeye önem verdiklerini vurgulayan Erdem, şunları kaydetti:

"Bütün güreşçilere centilmence yarışlar diliyorum. Yaklaşık 22 bin sporcuya sahip bir belediyeyiz. Bu konuda İstanbul Büyükşehir Belediyesinden sonra ikinci sıradayız. En önemli yatırım insana yapılan yatırımdır. Gençlerin sağlığını koruyacaksak bunu zihinlere yerleştirip topluma mal etmeliyiz. Seneye bu turnuvanın 35'incisini de düzenlemek nasip olur inşallah."
Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.