Fikret Orman ve Ali Koç'tan yeşil sahalarda bir ilk

Fikret Orman ve Ali Koç'tan yeşil sahalarda bir ilk
Futbolda artan şiddete rağmen F.Bahçe Başkanı Ali Koç ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman derbi öncesi biraraya gelerek bir ilke imza attı.25.02.2019 00:00


Derbi öncesi Fenerbahçe ve Beşiktaş başkanları futbol sahalarında uzun süredir göremediğimiz tarihi bir buluşmaya imza attı. Vodafone Park'ta biraraya gelen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile Beşiktaş Başkanı Fikret Orman dostluk mesajları verdi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ilk kez böyle bir şey yapıldığını belirterek “Son dönemde futbolda şiddet nefret gibi söylemler toplumumuza fayda sağlamıyor. Sahaya çıktığımızda kora kor rekabet olacak. Sahaya çıkıp kazanacağız, buraya kazanmaya geldik. Sahada olan sahada kalır. Saha dışında olan her şeyde hepimizin olumlu örnek olması lazım. Son dönemde basınımızda olumsuzluklar öne çıkartılıyor. Ben bu açıdan beraberliğimiz ve birlikteliğimizi canlı yayında burada bu mesajları verebilmek çok önemli” diye konuştu.

TARAFTARA TEŞEKKÜR

Fenerbahçe taraftarına da teşekkür eden Koç, “En kötü günümüzde arkamızda duruyorlar. Bizim bu talihsiz gidişatımız dönecek inşallah bu akşam döner. Artık bu sezonda önümüzdeki sezonun planlanması için kullandık. Taraftarlar arkamızda olduğu müddetçe her zaman Fenerbahçe bir adım öndedir. Herkes kendi taraftarını güzel sözlerle över anlatır bir duruşu vardır. Bizde Fenerbahçe olarak son 8-10 yıldır yaşadıklarımıza baktığımız zaman her türlü zorluğu engeli aşmışız' dedi.

ALİ DOSTUMLA BERABER

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman da şunları söyledi: “Öncelikle Ali Başkan’a ve ekranda görünmeyen yönetim kurulu arkadaşlarımıza stadımıza hoş geldiniz diyorum. Nezaket gösterdiler. Bu bir spor müsabakası. Bu maçlar gazozuna bile olsa önemli maçlardır. Biz de Ali Başkan gibi kazanan taraf olmak istiyoruz. Hayatımda rahat bir derbi göremedim. Zor bir maç olacak. Herkesin puana ihtiyacı var. Buna oyuncular karar verecek. Biz Ali dostumla beraber yan yana maçı izleyeceğiz. Hak edenin kazandığı bir maç olsun.

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.