Özbek'ten adaylık açıklaması

Özbek'ten adaylık açıklaması
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, 2018 yapılacak kongrede yeniden aday olabileceğinin sinyalini verdi.24.06.2017 14:31

Dursun Özbek, TRT Spor'a katıldığı programda sarı-kırmızı kulübün genel durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte Dursun Özbek'in sözlerinden öne çıkanlar;

"2018'de kantara çıkacağız. O gün zaten Galatasaray camiası size o nefesi verir. Bir daha başkan olmanızın isteyip istenmediğini anlarsınız. Genel kurulun bu yönde olumlu bir havasını hissettiğim anda aday olurum. Galatasaray'a hizmet etmek benim için şeref."

"Zaman sizi öyle bir yere taşır ki, yaptığınız hizmetler ileride sizi nasıl anacaklarını gösterir. Ben Galatasaray başkanı olarak anılmak isterim. Bu bana yeterince gurur verici. Benim için ve bütün Galatasaraylılar için önemli. Dolayısıyla Galatasaray Başkanı olarak anılmak yeterli. Farklı şekilde harcamalar içine girmek yanlış. Taraftarlarımıza güzel günler yaşatmak adına çalışıyoruz."

"FATURA BANA KESİLİR"

"Ben Galatasaray'ın kulüp başkanıyım. Galatasaray içinde kim ne yaparsa yapsın fatura her zaman başkana, yani bana aittir. Ben de bunu kabul ediyorum. Transfer Galatasaray'da kitapta yazıldığı gibi yapılır. Öyle ben bir oyuncu alıp, antrenöre al oynat diyerek değil. Sayın Tudor bize bir liste sundu. O listeyi de scout ekibine veriyoruz. Çok başarılı bir scout ekibimiz var. Daha sonra scout ekibimiz Galatasaray'da oynayabilecek oyuncuları listeliyor ve yönetime veriyor. Sonra Tudor ile oturup değerlendiriyoruz."

"YILLIK 120 MİLYON TL FAİZ ÖDÜYORUZ"

Galatasaray Türkiye'nin en büyük futbol markası. UEFA ilk 30'u açıkladı. Galatasaray 19. sırada. Türkiye'den başka takım yok. Galatasaray Sportif A.Ş'nin yıllık 100 milyon geliri var. Benim derdim Galatasaray'ın sportif manada ürettiği fonların Galatasaray'ın kasasına girmemesi beni rahatsız ediyor. Böyle yaptığınız zaman geleceğe ait fonları banka ve kredi kullanarak operasyon yaparsınız, bir de faiz ödemek zorunda kalırsınız. Galatasaray'ın bugüne kadar yıllık ortalama ödediği faiz miktarı 120 milyon TL civarında."

Transferle ilgili de açıklamalarda bulunan Özbek, "Bildiğiniz gibi Galatasaray Sportif A.Ş halka açık bir şirket. Borsa'da SPK tarafından denetleniyoruz. Bizim bu konuda açıklamaları SPK'ya bildirim yapmadan söylememiz mümkün değil. Önce usule göre KAP'a açıklama yapmamız gerekiyor. İkinci husus, transferin yapılmış ve bitmiş olması son imzanın atılmış olmasına bağlı. Son imzaya kadar her şey olabilir. Bitti dediğiniz iş bitmeyebilir. Biz bu hassasiyeti gösteriyoruz. Transfer aynı zamanda pazarlık işi. Dolayısıyla bizim buradan yapacağımız açıklamalar kulübün aleyhine gelişmeler gösterebilir. Ben buradan taraftarlarımıza şu mesajı verebilirim." dedi.

"Epey oyuncumuz ayrıldı. Dolayısıyla baya eksilme oldu. Sezon boyunca aksayan taraftarlarımızı tespit ettik. Dolayısıyla bu sezona eksiklerimizi gidererek hazırlandık. Bunların yerine daha güçlü ve daha iyi bir takım oluşturabilmek açısından epey bir transfer çalışmasını yürütüyoruz. Taraftarlarımız şundan emin olsun, yapacağımız transferler onları sevindirecek."

BELHANDA... GOMIS... MAICON...

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Belhanda, Gomis ve Maicon transfer sorularına "Herhangi bir sıkıntı yok. Önümüzde 20 günlük süre var ilk maç için. 20 gün önceden transferler bitecek. Biz sadece sözleşmelerinde hassasiyet gösteriyoruz. Stoper ve forvet var." 

"Acil olması gereken transferleri kampa yetiştireceğiz. Ancak transfer orada bitmeyecek. Bütün süreci kullanacağız." 

"SABRİ İLERİDE GALATASARAY'A DÖNEBİLİR"

"Sabri benim şahsen takımın içinde en sevdiğim oyuncu. En kötü zamanlarda bile takıma hizmet etmiş, kendine takım aramamış. Ama bazen ayrılıklar kaçınılmaz oluyor. Bu profesyonel bir olay. Sabri'nin bu hassasiyeti göstermemesi lazım. Kişisel değil. Sabri ileride başka görevlerde Galatasaray'a dönebilir. Sabri'nin alınganlık göstermesine gerek yok."

KOMBİNE SATIŞLARI

"Gelişen ekonomik koşullar ve taraftarların kalabalık biçimde stada gelmesi için bu ayarlamayı yaptık. Taraftarlar bundan son derece memnun. Satılan kombine adetleri 15 bini geçti. Daha süremiz var. Zannedersem 30 bini bulacağız. Geçen sene gibi az seyirciye değil de, kalabalık tribünler içinde oynayacağız."

"Galatasaray her sezona şampiyonluk parolasıyla başlar. Galatasaray hiçbir zaman bu konumundan farklı düşünmez. Bu sene şampiyonluk parolasıyla başlayacağız. Ona göre takım kuruyoruz. Geçmiş yıllarda yapılan hatalar bize ders mahiyetinde olacak. Onların da tekrarlanmaması için bu sene Galatasaray olarak ligde varız. Parolamız şampiyonluk."

BRUMA NEDEN GİTTİ?

Bruma'nın Alman kulübü Red Bull Leipzig'e gerçekeleşen transferi hakkında konuşan Özbek, sürecin detaylarını sıraladı.

Başkan Özbek, "Biz Bruma'yı 12.5 milyon Euro'ya aldık. 4 sene bizde oynadı. 1 yılı kalmıştı. Kendisiyle sözleşme uzattık ama Bruma kabul etmedi. Ondan sonrası da bu şekilde gelişti. Biz 12.5 milyon Euro'ya aldığımız Bruma'yı 15 milyon Euro'ya sattık. Sonuçta kalmak istemeyen bir oyuncuydu. Galatasaray'ın kar ettiği ender oyunculardan bir tanesi" diye konuştu.

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.