Sporcu performans laboratuvarı açıldı

Sporcu performans laboratuvarı açıldı
İlklerin Belediyesi olarak bilinen Sancaktepe Belediyesi’nden hizmetlerinin arasına Türk sporuna ve ilçe halkına katkıda bulunacak dev bir projeye daha imza attı.22.01.2018 15:29

Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan ve 7-11 yaş arasındaki çocukların fiziksel uygunluklarına göre branşlara yönlendirilmesi ve antrenmanın bireysellik özelliğine göre uygun olan en doğru antrenmanı yapabilmeleri için laboratuvar ortamında ve spor alanlarında testlerin  yapılacağı “Sporcu Performans Laboratuvarı” 20 Ocak Cumartesi Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katılımıyla Sancaktepe’de açıldı.Sporcu Performans Laboratuvarı 300 metrekarelik bir alana kurulmuş olup, ekipmanlar açık ve kapalı spor alanlarına taşınarak branşa yönelik analizlerin yapılmasına hizmet etmektedir.
Sancaktepe Belediyesi’nin yenilikçi uygulaması Sporcu Performans Laboratuvarı ile ilçede yaşayan 7-11 yaş çocukların fiziksel uygunluklarına göre branşlara yönlendirilmesi ve sporcuların kas, lif, vücut yapıları gibi özelliklerine bakılarak kendilerine en uygun antrenmanı yapabilmeleri amaçlanıyor. 4 aşamadan oluşacak çalışmalar sonrası, başta Sancaktepe Belediyesi Spor Kulübü olmak üzere sporcuların branşları doğrultusunda müsabık sporcu olmaları sağlanacak ve başarı durumları gözlemlenebilecek.
Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem bilgi verdiSancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sporcu laboratuvarı sayesinde çocukların hem kötü alışkanlıklardan uzaklaşacağını hem de geleceğin şampiyonlarının Sancaktepe’den yetişeceğinin altını çizerek “Sancaktepe Belediyesi olarak amacımız ilçede bir spor kültürü  yaratıp okullarda ki 80.000 çocuğumuzu sokakların tehlikeli yönlerinden uzak tutup, vatanına milletine bayrağına saygılı bir nesli spor ahlakı ile yetiştirmeyi ve bu sporculardan yetenekli olanları keşfedip onlara uygun programlar uygulayarak uluslararası spor organizasyonlarında başarı elde etmeyi amaçlamaktayız. Bu amaç doğrultusunda ilçemizde yaşayan 7-11 yaş arası sporcular ile çalışılacak olup, spor alanında eğitim programları hazırlanarak performans testlerinin uygulaması sağlanacaktır. Belirli etaplarda laboratuar haricinde spor salonu ve statlarda ölçümler yapılacaktır. Burada konusunda uzman test ekibi lideri ve araştırma ekibi yer alacak olup antrenörlere program ve antrenman modelleri hakkında yıl içerisinde seminerler verilecektir” diyerek proje hakkında bilgi verdi.
Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.