35 Bin Suriyeliye Kira Yardımı!

35 Bin Suriyeliye Kira Yardımı!
Şanlıurfa Suruç ilçesinde 35 bin mülteciye hizmet verme kapasitesine sahip, Türkiye'nin en büyük ve modern çadır kenti boşaltılmaya başlandı. 08.05.2019 18:10

8 Mart 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından Şanlıurfa-Suruç karayolu üzerinde hizmete açılan AFAD Suruç Çadır Kent Geçici Barınma Merkezi boşaltılmaya başladı. 

2014 yılında Suriye'nin Ayn-el Arab kentindeki çatışmalardan kaçarak  Suruç ilçesine sığınan Suriyelilerin çoğunlukta barındığı çadır kentte tahliye işlemleri sürüyor. Türkiye'nin en büyük çadır kenti olma özelliğini taşıyan AFAD koordinasyonunda kurulan çadır kentte, Suriyeli sığınmacılar yanlarına aldıkları eşyaları minibüs ve kamyonetlere yükleyerek taşınmaya başladı. Taşınma işleminin 21 Haziran tarihine kadar tamamlanması bekleniyor.

35 BİN GÖÇMEN DAĞITILIYOR!

Öte yandan çadır kentten ayrılan Suriyelilere ev tutmaları için kira yardımı yapıldığı kaydedildi.Çadır kentte kalan 35 bini aşkın Suriyelinin, Türkiye'nin eşitli şehirlerine dağılacağı ve ev tutmaları için kira yardımı yapıldığı bildirildi.

Diğer YAŞAM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.