Dolandırıcıların son durağı Gayrımenkul dolandırıcılığı

Dolandırıcıların son durağı  Gayrımenkul dolandırıcılığı
Ankara’da bir daireyi ipotekleyip üzerine alan faktoring firması, daire sahibinin 250 bin TL’lik dairesini 35 bin lira karşılığında yakınlarının üzerine satışını yaptı. 23.11.2019 16:16

Ankara’da yaşamını sürdüren H.A isimli vatandaş, küçük bir ekonomik sorunu nedeniyle bir faktoring firması arayışı sonucu U.Faktoring’ten dairesi karşılık gösterilmek koşulu ile 35 bin TL ister.

Su Ürünleri işi ile de iştigal eden bir firma ile de ortalık bağı olan Erkan S. isimli şahıs, hem faktoring hemde su ürünleri firması üzerinden vatandaşa kredi almak vaadi ile tapularına işlem yaptırıp, gerek birinci derece akrabalarına, gerekse tivari ortaklık yaptığı kişiler üzerine tapu kayıtlarını devir ettirerek haksız kazanç sağlamak yoluyla dolandırıcılık yapdığı Tapu sahiplerini aldıkları kredi karşılığında ciddi boyutlarda, haksız yollar ile mağdur ettiği haber mekkezimize gelen bilgiler arasında bulunmaktadır.

KREDİ ALMAK İSTERKEN EVİNDEN OLDULAR

Haber mekkezimize gelen bir ihbar üzerine Ankara’da başlayan bir serüvenin, İzmir’de bulunan faktoring firması ve ortaklaşa bazı işlerde birlikte hareket ettikleri su ürünleri firmasının vatandaşları tuzağa çekerek yasal prosüdürleri kullanıp vatandaşları kredi vaadleriyle gayrımenkuş ve taşınmaz mallarına el koymuşlardır.

Diğer YAŞAM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.