Gazi’de Gağan yeni yıl etkinliğine müdahale: 4 gözaltı

Gazi’de Gağan yeni yıl etkinliğine müdahale: 4 gözaltı
İstanbul Gazi Mahallesi’nde gerçekleştirilen Gağan yeni yıl etkinliğine polis müdahale etti. Aralarında DEDEF Genel Başkanı Ali Haydar Ben’in de bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı.29.12.2019 22:34

Dersim Dernekleri Federasyonu'nun (DEDEF) bugün akşam saatlerinde Gazi Mahallesi’nde gerçekleştirdiği ve Tuncelilerin kültürel tiyatro etkinliği olan Gağan yeni yıl etkinliğine polis müdahale etti.

DEDEF Genel Başkanı Ali Haydar Ben, Gazi Dersimliler Derneği Başkanı Haydar Altun ve üyeleri Zelal Konak ile Sinan Candan gözaltına alındı.

Eski CHP Milletvekili Hüseyin Aygün gözaltılara tepki göstererek, "Gağan, Dersimliler'in yeni yıl kutlamasıdır. İstanbul Gazi'de kutlama yapan arkadaşlara polis saldırmış, gözaltılar var. Akılalmaz bir şey. Hiçbir kontrol, izan ve rasyonalite yok AKP devletinde. En 'masum' toplaşmadan korkuyorlar. Demek ki bu zifiri karanlık dönemin sonundayız" dedi.



Bir tepki de İkitelli Dersim Kültür ve Dayanışma Derneğinden geldi. Başkan Metin Yıldız sosyal medyadaki paylaşımında; ''
Dersim kurumlarına ve yöneticilerine karşı yapılmış olan bu çirkin saldırıyı kınıyor ve tutuklanan arkdaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz.'' açıklamasında bulundu.




Diğer YAŞAM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.