Şişli Kent Konseyinde yine olay..

Şişli Kent Konseyinde yine olay..
Olmaya ki Şişli Belediyesi'nde bir gün vukuat olmasın. Şimdi de Dün Şişli'de yapılması planlanan Şişli Kent Konseyi Genel Kurulunda olanlar oldu.02.07.2019 01:59


Dün Şişli’de yapılan Şişli Kent Konseyi Genel Kurulu’na, usulsüzlükleri ve konseyin birtakım çıkar gruplarına hizmet eden bir yapıya dönüştürülmesine ilişkin itiraz etmek için giden konseyde toplantı sırasında bazı meclis üyeleri ile salonda bulunanlar arasında tartışma çıktı.

'KONSEY İNŞAAT VE ÇIKAR GRUPLARININ HİZMETİNDE'

“30 Haziran da Kent Konseyi ile ilgili bir toplantı yapıldı. Hataların yapıldığını daha sonra anladık. Kimin toplantıya katılıp katılmama yetkisinin olup olmadığını anlayamadık. Sonra tutanakları inceleyerek gördük ki Şişli çevresindeki inşaat ve belirli çıkar gruplarına çıkar sağlamak için kullanılan bir yapı haline getirilmiş konsey.

Çıkar grupları meclisimn içindeki üyelerden de bulunduğu gözlenmektedir. Kabadayı kılıklı meclis üyeleri hiç bir katılımcıyı ciddiye almadan, kent konseyi değilde Kurtlar Vadisi Konseyi havasına girmiş edasındalar. Konuşmak isteyen Başta Şişli'li, partili, mahalleli, stk temsilcilerini susturmak veya konuşmasını engellemek için tüm çabaları sarfettikleride gözden kaçmadı.

Buradaki esas mesele yasadışı işlem yapılıyor ve Belediye Başkanı da bu olanların farkında. Şuan Kent Konseyi’ni ele geçiren kişiler Kent Konseyi’nin çalışmalarını engellemeye çalışıyorlar.

ENGEL OLMAK İSTEYENLER BAŞKACA  GÜÇLERİ DEVREYE SOKTULAR


Kent Konseyi seçimi usulsüz bir biçimde yapıldığı söylentileri dolaşmaktadır. Hiçbir dernek vakıf  çağırılmamıştı. Biz de belediyeye bildirdiğimiz halde çağrılmadık.
Diğer YAŞAM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.