AKP’li başkanın ilk icraatı: kadınlar temizliğe, erkekler kazma kürek..

AKP’li başkanın ilk icraatı: kadınlar temizliğe, erkekler kazma kürek..
Çınarcık Belediye Başkanı AKP'li Numan Soyer, CHP'den devraldığı belediyenin büro personelini görevlendirme yazısı ile temizlik ve fen işleri bünyesinde görevlendirdi. Çoğu üniversite mezunu kadın personel ellerinde süpürge sokakları temizlerken, erkek personel kazma kürek işlerinde çalıştırıldı. Yönetimin bu yolla CHP'li belediye döneminden kalan personeli yıldırarak istifaya zorladığı öne sürüldü. 04.05.2019 20:42

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Yalova’nın Çınarcık belediyesini 16 oy farkla CHP’den alan AKP’li Numan Soyer’in ilk icraatı büro personelini sürgün etmek oldu. Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, kadın büro personelini görevlendirme yazı ile temizlik işlerine gönderdi.

Temizlik işlerinde görevlendirilen personel ellerinde süpürgelerle sokakları süpürdü.Çoğunluğu üniversite mezunu ve 30’u aşkın kadın ellerinde süpürgelerle bugün sokakları süpürmeye başladı. Soyer’in bu kararından nasibini alan erkek personeller ise Fen İşleri biriminde görevlendirilip kazma kürek çalıştırıldı. Yönetimin bu yolla CHP’li belediye döneminden kalan personeli yıldırarak istifaya zorladığı iddia edildi.

Duruma tepki gösteren Çınarcık halkı ve aileler çocuklarının arkasında durarak “gerekirse evlatlarımızla birlikte bizde sokakları süpürür onları yalnız bırakmayız” açıklamasında bulundu.İnsan kaynakları tarafından tebliğ edilen görevlendirme yazısı.
İnsan kaynakları tarafından tebliğ edilen görevlendirme yazısı.

Diğer YURT HABER haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.