Başkan Karabıçak; Derin Deşarj Hayal Değil!

Başkan Karabıçak; Derin Deşarj Hayal Değil!
Tirebolu Belediye Başkanı :Plajlarıyla ile ünlü Tirebolu'nun en büyük ihtiyaçlarından olan Kanalizasyon atıklarından arındırılması ve Derin Deşarj Projesini hayata geçmeye hazırlanıyoruz.06.07.2018 16:34

HABER-FOTOĞRAF  ( Mehmet UZUN - Giresun)

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak'ın göreve geldiği ilk dönemde 10 Milyon TL bedelli "İlk Planlı Kanalizasyon" çalışmasının hayata geçmesi ile başlayan seferberliği, uzun mesai harcadığı Derin Deşarj Projesinin bu gün yapılan ihalesi ile devam ediyor.


İller Bankasının İhale ettiği Derin Deşarj Projesini 8 Milyon TL Bedelle Akova Altyapı firması üstlenerek çalışmalara kısa sürede başlayacağını bildirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak:

“Çevreci bir proje olarak nitelendirdiğimiz Tirebolu Belediyesi Derin Deniz Deşarj Projesi tamamlandığında ilçenin bütün kanalizasyon bağlantı şebekelerini bu projeye entegre edip tüm atık suların, kanalizasyon sularının denizin dibine ve deşarjını yapmış olacağız.

Tirebolu, proje tamamlandığında gerek görüntü, gerek çevre ve gerekse alt yapı bakımından daha sağlıklı ve şehrin sahile bakan her noktasından denize girilebilir temiz bir konuma sahip olacak. Bu vesileyle projesini yaptığımız Tirebolu Belediyesi Derin Deniz Deşarjı Projesini normalden çok daha kısa sürede tamamlayarak ilçemizin hizmetine sunmayı planlıyoruz. Toplam 8 milyon TL’yi bulan bu mega projenin ilçemizin ilçemize ve bölgemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.


Diğer YURT HABER haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.