Bizim TÜKAD olarak tek derdimiz Giresun turizminin tanıtımını yapmaktır.

Bizim TÜKAD olarak tek derdimiz Giresun turizminin tanıtımını yapmaktır.
2 yıldır Türkiye'nin yöresel ürünlerini ve tatlarını getirmeye uğraşıyoruz.Ninayet bu sene belediyemize yaptığımız müracatlar neticesinde 9 Ağustos/31 Ağustos tarihleri arasında Keşap durağında 25 ilimizin yöresel ürünlerini ve tatlarını halkımızla buluşturduk.13.08.2018 17:33

Mehmet Uzun - GİRESUN- Tercüman

Burda sergilenen  ürünlerden hepsi Giresundaki büyük marketlerde bulunmak ta iken bizim esnafımız ilini tanıtan bu küçük stantlarla uğraşacağına marketlere uğraşsalar daha iyi olmaz mıydı? Burda 10 tl olan zeytin, taze İzmit pişmaniyesi,baharat ve Isparta gül suyu çeşitleri,yemişlerin her türü her türlüsünün Giresunluların hizmetine sunulması niye olumsuz karşılanıyor. Antalya'dan gelen develerle yapılan canlı yayınlar acaba Giresun turizmine hiç mi katkı sağlamamaktadır. Ayrıca her akşam yapılan canlı müzikler stresli olan halkımızı bir nebze olsun rahatlatırken niye istenmez anlamış değilim.


Burdaki açılan 10 günlük etkinliklere karşı olanlar acaba bu il için Hangi tanıtımı yaptılar Belediyemizin bu etkinliğe izin vermesi ve Giresunun tanıtılmasına katkı sağlaması niye istenmez. Bu ilin turizmle kalkınacağını kimse niye bilmez.  Giresunun tanınması için gecesini gündüzüne katan bizim gibi stkların çeşitli şikayetlerle niye şebekeleri kırılır.Ayrıca millet fındıkta olduğu için buraya gelen esnaflar da gidiş geliş paralarını çıkaramamaktadırlar.Bir daha böyle etkinlikleri asla yapmayacağız.  Anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirdiler.


Bu kafalarla biz hep Orduya Trabzona yıllardır olduğu gibi  bakmaya devam edeceğiz.Daha 20 gün önce ordunun en işlek meydanında böyle etkinlikler yapıldı orda şikayet yok.Bende esnafı bende esnaf odasına hemde ticaret odasına kayıtlıyım. Esnaflarımızın çok etkileneceği bir sey olsa bizde yapmazdık ama yok. Sadece Giresun'un tanıtımı var.

Diğer YURT HABER haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.