Necdet Dervişoğlu'nun '' Güneşin Çocuklarına'' yoğun ilgi

Necdet Dervişoğlu'nun '' Güneşin Çocuklarına'' yoğun ilgi
Giresunlu yazar Necdet Dervişoğlu'nun ikinci kitabı '' Güneşin Çocukları'' imza gününde büyük ilgi gördü.20.06.2018 18:26


HABER : Mehmet UZUN (Giresun)

Fındık başkenti Giresun ‘un Siyasetçi, Eğitimci, Fındık başkenti Giresun ‘un Siyasetçi, Eğitimci, Şair ve Yazarı Necdet DERVİŞOĞLU 18 Haziran 2018’de “ Güneşin Çocukları “ adlı ikinci kitabını Giresun Can AKENGİN sanat evinde imza günü düzenleyerek sevenleri ile buluşturdu. Şair ve Yazarı Necdet DERVİŞOĞLU 18 Haziran 2018’de “ Güneşin Çocukları “ adlı ikinci kitabını Giresun Can AKENGİN sanat evinde imza günü düzenleyerek sevenleri ile buluşturdu.

Eğitim, Sanat ve Siyaset çevreleri ile halkın yoğun ilgisi altında gerçekleşen imza gününde Şair, yazar Dervişoğlu görmüş olduğu ilgiden son derece memnun olduğunu belirtti

Kitabında bireysel ve toplumsal yaşamın günümüz ile geçmişteki zorluklarını,  acılarını,  özlemlerini ve insan kalabilme çabalarını satırlarında anlamlandırarak hemşehrileri ile paylaşabilmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etmiştir.
Ankara ve Giresun da dönüşümlü olarak yaşayan aynı zamanda amatör ressam olan Dervişoğlu, Edebiyat - Sanat çalışmalarına devam edeceğini , Giresun ‘un kendisine yaşam enerjisi ve ilham verdiğini söyledi.

Doğduğu bu şirin kente tanıtım anlamında sanatsal her türlü katkıyı seve seve vereceğini açıklayıp, şiirlerinden bir kaç dize okuyarak katılımcı dostlarına teşekkür edip veda etmişti.

Çok şey değil aslında istediğimiz ,
Kuşlar havada kanat çırpsınlar özgürce
Toprakta

Karıncalar kırıntıları taşıyabilsin
Ayaklar altında ezilmeden,
Ve, çocuklar

İstedikleri kadar
bağırarak oynasınlar sokaklarda
İstedikleri renklere boyasınlar
Şehrin duvarlarını..!

Diğer YURT HABER haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.