Sarıgül’ün, Şişli’den Cizre’ye uzanan sevgi seli

Sarıgül’ün, Şişli’den  Cizre’ye uzanan sevgi seli
Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Cizre’de bulunan İnci İlköğretim Okulu öğrencilerini ziyaret ederek, onlara hediyeler dağıttı. 29.12.2017 11:59

Suriye’nin sıfır noktasında bulunan, Cizre’nin İnci köyündeki öğrencileri yeni yıl öncesi ziyaret eden Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, miniklere hediyelerini vermenin mutluluğunu yaşadı. 

“Renkleri farklı, gülüşleri aynı…”

Bir öğretmen olarak Cizre’de bulunmasının önemini vurgulayan Sarıgül; ‘İnci İlkokulu’na yaptığım ziyaret, benim için çok anlamlıydı. Arzu ettim ki Cizre’deki evlatlarımız yeni yıla mutlu girsinler.  Çocuklarımızın yüzü Trabzon’da, Rize’de, Cizre’de, Silopi’de, Mardin’de, Mazıdağın’da, Nusaybin’de de gülsün. Şişli’de, Bakırköy’de, Esenler’de de gülsün. Çocuklarımızın belki renkleri farklı olabilir ama gülüşleri aynı. Şişlili evlatlarımız yeni yıla nasıl giriyorsa, Cizre’deki çocuklarımızda yeni yıla aynı şekilde girsin. Şişli’nin her noktasında okullarımızı nasıl bir noktaya taşıdıysak, Cizre’deki okullarımızda aynı noktada olsun’ dedi. 

“Evlatlarımızı Şişli’de ağırlayacağız”

Öğrencilerle sohbet eden ve herkesin yeni yılını kutlayan Sarıgül; ‘Ülkemizin her köşesinde çocuklarımızın yüzü gülsün diye çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. İnci İlkokulu'ndaki evlatlarımızı inşallah mayıs ayı içerisinde İstanbul’da, Şişlimizde ağırlayacağız. Cizre’den bütün yurttaşlarıma şimdiden mutlu yıllar diliyorum’ dedi. 

Öğrencilere hediyelerini dağıttıktan sonra okul bahçesinde öğretmen ve köylülerle sohbet eden Sarıgül, daha sonra köyü gezdi. Köylüler tarafından uğurlanan Sarıgül, İstanbul’a gitmek üzere karayolu ile Mardin'e hareket etti.

Diğer YURT HABER haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.