Valilik açıkladı! 30 gün boyunca yasak

Valilik açıkladı! 30 gün boyunca yasak
Van'da basın açıklamaları, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi ve benzeri türdeki tüm eylem ve etkinlikler 30 gün süreyle yasaklandı31.10.2017 13:05

Van'da basın açıklamaları, çadır kurma, stant açma, oturma  eylemi ve benzeri türdeki tüm eylem ve etkinliklerin bir ay boyunca yasaklandığı  bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, bu kararla il sınırları içerisinde,  huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu  esenliğinin sağlanması, vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunmasının  amaçlandığı kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"2935 sayılı OHAL Kanunu'nun 11. maddesi (m) bendi gereğince, 2911  sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamında yapılacak olan miting,  kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri 31 Ekim 2017 tarihinden  geçerli olmak üzere 30 gün süreyle valilik iznine bağlanmış, basın açıklamaları,  çadır kurma, stant açma, oturma eylemi ve benzeri türdeki tüm eylem ve  etkinlikler ise aynı hükümler doğrultusunda yine 31 Ekim 2017 tarihinden geçerli  olmak üzere 30 gün süre ile yasaklanmıştır."

Diğer YURT HABER haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.