Eleştiri kültürümüz yok!İnsan önce dönüp kendine bir bakmalı.

“Şahsi menfaatlerimizi bir kenara bırakıp ülkemizin menfaatlerini düşünmeye başladığımız anda kazanacağız.” derdim demesine de, şahsi menfaatler mevzu bahisse, ülke menfaatleri teferruat ne yazık ki!..

Siz kendi çıkarlarınız doğrultusunda uğraşa durun. Ülke elden gitmiş, millet perişan olmuş, size ne ki?!

Değişim lazım azizim, kendimize gelmemiz lazım!

Mevlana der ki; Akıllılar önceden ağlarlar; bilgisizlerse işin sonunda başlarını vururlar. İşin başında sonunu gör de ceza gününde pişman olma!

Olma! Tribünlerdeki seyirciler gibi oturduğun yerden izleme! Pasif, duyarsız vatandaş olma! Sonunda pişman olmak var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi, “Her şeyin bir karşılığı var, bir bedeli var. O bedeli ödeyeceksiniz.”. Hem de çok ağır ödeyeceksiniz!..

Ülkenin çivisi çıkmış azizim. Vurdumduymaz olmuş, mutabakata varmak yerine çatışmacı bir politika izler olmuşuz. Dahası küstahlaşmışız!

Kendini eleştirmeyi bir kenara bırakın, eleştiri dahi kabul etmez hale gelmişiz.

Demokrasiyi, bağımsız yargıyı aramaz olmuşuz. Kendi demokrasimizi yaratmanın peşine düşmüşüz. Hatta bağımsızlığı ararken, bağımlı olmuşuz!

Uzun lafın kısası, 16 Nisan 2017 Anayasa Referandumu’nu geride bıraktığımız şu günlerde, yüzde 49’a karşı yüzde 51 oyla sandıktan “evet” çıkması üzerine kabul edilen ve Türkiye Başkanlık Sistemi olarak adlandırılan “yeni rejim”in vatana ve millete hayırlı olmasını diliyorum.

Olmuşla ölmüşe çare yok azizim. Neye “evet” neye “hayır” dediğini bilmeyenlerin var olduğu bir toplumda, olanın nedenini tartışmak da yersiz. Ne de olsa, eleştirmekten ve de eleştirilmekten oldukça uzağız!

Bu bağlamda, tek temennim ise güzel Türkiye’m için en hayırlısının olması olacaktır.

Yanlışıyla, doğrusuyla en hayırlısı...

 

 

 

 

 

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 721