Ülkemin Kadınları..Bugün 8 MART 2019 Cuma dünyanın birçok yerinde dünya kadınlar günü kutlamaları üzerine etkinlikler yapılmakta...

Başta sosyologlar, çevrebilimciler, gazeteciler, sivil toplum örgütleri keza siyasiler kadınları hatırlamış oldu.

Bu özel gün için önceden yapılan hazırlıklar sergilenmeye başlandı. bazı yerde paneller, bazı salonlarda konferanslar, birçok alanda konserlerle dünya kadınlar günü kutlanmakta.

Ülkemin kadını ise herzamanki gibi vakur, onurlu, Türk kadını olmasının ayrıcalığını yaşıyor. Tabi anlayana... 

Boşuna atalarımız  "Anlayana Sivri sinek saz, Anlamayana davul zurna az" dememişler..

Bu ülkenin kadınları bu cennet vatanın vatan olabilmesi için Çanakkale`de, Dumlupınar`da ve tarihin derinliklerine inildiğinde nice bedeller ödeyerek yeri geldiğinde can yeri geldiğinde kan vermiş asil kadınlardır.

Bu memleketin kadınları yaşadığımız şu toprakların her metre karesine evlatlarını, kardeşlerini, eşlerini şehit ve gazi vererek bağırlarına taş basarak yas tutup onurundan asla ödün vermeden yaşamış toprağı yiğitlerinin kanı ile sulamış, albayrağımıza hayat vermişlerdir.

Keza ülkemin kadınları hala yeri geldiğinde toprağa verdikleri ağabeylerini, eşlerini, kardeşlerini ve hatta bıyıkları terlememiş evlatları bir bir terör örgütlerince şehit edilirken onlar vakur duruşlarını asla bozmadan devlet büyüklerine Vatan sağolsun diyecek kadar yürekli Milletim sağolsun diyecek kadar metanetli benide alın kalan çocuklarımıda askere alın diyecek kadar cesaretli ve yüreklidirler.

Ülkemin velhasıl kadınları dünyada bir gün kutlanılan dünya kadınlar günü ile anılacak kadar kıymetsiz değiller.

Onlar hergün anılsa hakları ödenmeyecek kadar kutsal ve özeldir. Dünyada Türk kadını olmanın gururu her zaman ayrıcalıklı olmalıdır.

Keza aç kalır, susuz kalır, horlanır, aile içi şiddete maruz kalır kızılcık şerbeti içtim der.
Bu dünyaya örnek olacak Türk kadınlarını başımıza ne kadar taç yapsak haklarını ödeyemeyeceğimiz asil ve vakur türk kadınını her gün anmalı , her an hatırlamalı, hatta onların bu öz verili davranışlarını hiç unutmamalıyız...


Türk kadınları başta olmak üzere ülkemizde kadın adayı olan genç kızlarımızı var olmamıza vesile olan bu özel insanların Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun....
Kalın sağlıcakla...


İbrahim Erdem KARABULUT..
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 374