• Ana Sayfa
  • »
  • AKP nin evde bekleyen yüzde 50 si !

AKP nin evde bekleyen yüzde 50 si !


Ne kadar hadsizce bir söz !

Evde bekleyen yüzde 50 varmış..

Bir Başbakan`a yakışan söz mü bu?

Başbakan çıksa sağduyulu bir iki laf etse de bu rezillik bitse diye dua ediyorduk. Ama nerde? Ağzını her zamanki gibi açmış, gözünüde yummuş, neler olabileceğini umursamadan, meydanları boş zannedip, bol keseden atıyor..

Başbakan belki partisinde yer alanlar için söyledi bu lafı. Ama bilinen bir şey var ki o yüzde 50`nin içinde sadece AK Partili`ler yoktur.


" Bizim evlerinde zorla tuttuğumuz yüzde 50 var. `Aman sakin olun` diyoruz."  diye yandaş medya ekranlarından ver yansın ediyor.

Had aşıldı zannediyorum.. Kime güvenerek bu sözleri sarfediyor. Anlayana aşk olsun.


Gider ayak öyle bir laf etti ki; bana göre kutupların arasını daha da açtı. Küresel ısınmanın ayarı kaçıp tüm buzullar erise de böyle giderse kar etmeyecek gözüküyor.

İzlenimlerime göre, hayatında ilk kez eyleme katılan insanlar gördüm bu kez. Gördüklerim CHP`li ya da herhangi bir gruba mensup insanlar değildi. Ellerini açmış evde dua edenler gördüm "Allah`ım sen memleketi koru" diye.

Başbakan, sokaklara dökülen halk kitlesini halen bir kılıfa yerleştirmeye çalışıyor. Yok şu partili, yok bu partili. Olmadı falanca franksiyon militanı. AYIP AYIP..

Sokaklardaki tepki tarafsız halkın tepkisi. Neden bunları görmezlikten gelip, yapılması gerekenleri yapmıyor. Bu ne kör cesareti be !

Hadi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bunları görmüyor diyelim..


Fakat artık şunu görmeli: `Evlerinde zorla tuttuğumuz yüzde 50` dediği kesimin bir kısmı ``korkuyor, kızıyor``

Sokakları tarumar eden, yangın yerine çeviren ve hatta bundan nemalanmaya çalışanlara kızdığı kadar Başbakan`a kızıyor. CHP,  dış mihrak, iç mihrak, çapulcu.. farketmiyor onlar için. 

Ülkenin huzurunu tekrar tekrar bozmak isteyenlere, takındığı sert ve anlamsız üslupla fırsat verdiği için kızıyor.

Ne diyelim..

Milletimize sabır, sabrı taşıranlara akıl diliyorum..Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2845