Aksaray’ın acı gerçeği


Sıralı bir çok imkansız operasyonları gerçekleştiren kolluk güçleri ve yargı organları neden bariz şekilde içler acısı senaryolara neden olan Aksaray gerçeğine çözüm bulmuyor.

Yıllardır süren bu kötü izlenim filmlere bile konu olmuşken, neden bu acı gerçekler son bulmuyor.

Sosyal medyada yarattığı etki ile adından söz ettiren yerli dizi “Uçurum’’ izlenme oranı gerekçe gösterilerek dizinin bitirme kararı alındığı öğrenildi.

Hiç bir gerekçe gösterilmeden yayından kaldırılan filmin arkasında hangi güçler var.

Filmin amacı belliydi. Aksaray ve buradaki usulsüzlükler.

Diziyi İzleyenler bilir, Aksaray’a yolu düşen sayısı bilinmeyecek kadar çok insan bilir.

Bu konuya ciddi bir şekilde değinen Uçurum dizisi neden bitti, neden kaldırıldı, bu film hakikaten gerçek miydi? Gerçekleri tam anlamıyla anlatıyor muydu? Kimlerin nasırına basıldı? Soruları halen binlerce kişi tarafından cevapsız soru olarak kalmış bulunmaktadır.

Uçurum her haliyle özel bir diziydi, bir kişinin bile beden işçilerinin hayatlarına onları aşağılar gözle bakmamasına neden olduysa benim için dizi amacına ulaşmıştır. Fakat daha da yüksek çıkmalıydı sesi, yayından kalkmasına engel olunmalıydı. Çünkü her şey reyting demek değildir. Artık “Sosyal TV” diye bir kavram var. Ve Uçurum yayınlandığı ilk günden beri sosyal medyadaki yeriyle takip edildiğini göstermiştir. Kısacası yayını yapan TV kanalı, sosyal medyanın en çok konuşulan dizilerinden birini yayından kaldırıyor. Yani izleyicinin gerçekten izlediği, gerçekten sevdiği bir diziyi. Söylenecek çok şey var fakat bunları (olmayan) final bölümünün arkasına bırakıyorum.

Tek korkum ise Aksaray acı gerçeğine yıllardır çözüm getirilemedi. Ne canlar yandı, ne ocaklar söndü.

Filmin yayınlanmasından bile rahatsız olan güçler, bu diziyi de yayından kaldırtabiliyorsa, hakikaten korkunç şeyler oluyor demektir.

Aksaray’da neler oluyor?

Kumarhaneler, pavyonlar, gece kulüpleri, fuhuş evleri, uyuşturucu yuvaları ve daha nice gayri meşru işler ve olaylar.

Bunlar biliniyor mu ? Evet.

Neden engel olunmuyor, neden çözülmüyor bu acı gerçekler. Kimler var bu işin arkasında ve önünde, hatta yönetiminde.

 

Dikkatli olunuz, sağlıkla ve esen kalınız..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1894